جستجو
Menu

رییس کمیسیون بهداشت مجلس در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت مطرح کرد:

همراهی بیمه سلامت با وزارت بهداشت در اجرای مصوبات مجلس

732بازدید
آبان 14, 1398

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: دراجرای مصوبات برنامه های توسعه بیمه سلامت با وزارت بهداشت هم گام است.

به گزارش خبرنگار آی هینا، علی نوبخت در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت که با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت و درمان و جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد گفت: سال ۷۳ قانون بیمه همگانی تصویب شد و تا کنون در این حوزه تلاش های بسیاری صورت گرفته است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید برای کاهش مشکلات حوزه سلامت و ارایه خدمات با کیفیت بهداشتی و درمانی اقدامات مناسبی انجام شد، به طوری که سهم سلامت از GDP افزایش پیدا کرد.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: برای جلوگیری از کسری بودجه در حوزه سلامت باید به اجرای مصوبات قانونی مجلس در برنامه های توسعه از جمله پزشک خانواده، گایدلاین، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک سلامت توجه کرد که بدون تردید وزارت بهداشت و بیمه سلامت در این حوزه تلاش های بسیاری داشتند.
نوبخت با اشاره به تلاش وزارت بهداشت در تدوین ۶۰۰ گایدلاین اظهار داشت: اگر به قانون عمل شود، نیاز به افزایش بودجه نیست و می توان اعتبارات مناسب را تصویب کرد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: به طور حتم در شرایط فعلی تحریم با سعی و تلاش می توان به پیش رفت و مشکلات بهداشت و درمان را کاهش داد که مسئولان حوزه سلامت در این خصوص فعالیت های موفقیت آمیز بسیاری داشتند./۲۲
 

print