جستجو
Menu

معاون اول رییس جمهور در مراسم آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت:

بودجه مناسب بیمه سلامت باید تامین شود

463بازدید
آبان 14, 1398

معاون اول رییس جمهور بر لزوم تامین اعتبارات بیمه سلامت تاکید کرد.

به‌ گزارش خبرنگار آی هینا، دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت گفت: آغاز طرح پوشش اجباری بیمه همگانی اتفاق مهمی است که مسئولان کشور، وزارت بهداشت و درمان و مردم باید به آن توجه کنند.
وی افزود: به طور حتم  یکی از آرمان های انقلاب اسلامی استقرار عدالت در کشور است، هیچ آرمانی در کشور مقدس تر از اجرای عدالت نیست، بدون شک توسعه و پیشرفت بدون عدالت اجرایی نمی شود.
جهانگیری تصریح کرد: عدالت یعنی ایجاد فرصت های برابر که یکی از فرصت های برابر باید در حوزه سلامت برای آحاد کشور به وجود آید، خوشبخانه در روزهای سخت راهکارهای مناسبی اتخاذ شده که باید ادامه پیدا کند.
معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: نظام بیمه ای در تمام دنیا یک نظام مهم است و‌ سلامت به دلیل جایگاه و‌ اهمیت همیشه مورد توجه بوده و البته بیمه سلامت رکن اصلی در نظام بیمه ای است.
وی گفت: هدف از تشکیل بیمه سلامت حمایت از تمام مردم در تامین حداقل های پوشش بیمه ای است. لذا باید برای تمام خدمات این سازمان از جمله پوشش اجباری بیمه اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد.
جهانگیری تاکید کرد: برای دولت تدبیر و امید حوزه سلامت همیشه در اولویت بوده و در جهت کاهش مشکلات مردم تلاش می کند، بنابراین با توجه به مشکلات اقتصادی و تحریم قرار نیست که این حوزه از اولویت خارج شود.
معاون اول رییس جمهور گفت: منابع مناسب و مورد نظر بیمه سلامت باید تامین شود، پوشش اجباری بیمه برای اقشار ضعیف است که اقدام بزرگی از سوی وزارت بهداشت و بیمه سلامت است./۲۲
 

print